Дистанційне навчання для вихованців початкової ланки (6-9 років)

Мобільний застосунок «Тварини: всі звірі та птахи в тестах із зоології»

Тема є однією з найулюбленіших у курсі загальної біології для більшості школярів. Та вивчати представників тварин, птахів і плазунів можна і в більш неординарний спосіб, аніж це передбачено шкільним підручником!

«Тварини: всі звірі та птахи в тесті по зоології» – мобільний застосунок з добіркою зображень ссавців, птахів, плазунів та амфібій. Вивчати зоологію можна, граючись! Головна задача – правильно назвати представника за однією з трьох категорій (ссавці, птахи, плазуни та земноводні) за різними рівнями складності.

Інтерфейс мобільного додатку можна відобразити на одній з 19 мов, у тому числі вбудована й українська.

Чия розробка:
Цей застосунок був створений у 2016 році американськими спеціалістами і адаптований для російсько- та українськомовних користувачів програмістом Андрієм Соловйовим. Ця розробка сумісна з iPhone, iPad та iPod touch.

Як це можна використати:
Функціонал передбачає такі режими гри:

• тести з варіантами відповідей;
  • тести на швидкість (необхідно надати правильні відповіді в межах встановленого часу);
  • вікторина на відгадування назви по літерах за фото (2 рівні складності).

Також можна попередньо подивитися світлини з відповідними підписами назв, або переглянути усю добірку, що міститься у додатку, суцільним списком.

Цей застосунок можна запропонувати школярам на уроці (наприклад, в якості змагання на час) або для цікавого корисного дозвілля.

Розробниками випущена ціла серія застосунків, які влаштовані за аналогічним принципом. Для вивчення окремих розділів біології,пропонуємо наступні:

Фрукти та овочі - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.asmolgam.fruits&hl=ru

Популярні породи собак - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.asmolgam.dogs&hl=ru

Квіти - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.asmolgam.flowers&hl=ru

Популярні породи котів - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.asmolgam.cats&hl=ru

Птахи світу - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.asmolgam.birds&hl=ru

FlorAnimal: сайт-енциклопедія з онлайн-тестами

FlorAnimal – сайт, на якому зібрана величезна добірка навчальної та пізнавальної інформації щодо світу тварин та рослин, які існують на планеті.

Чия розробка:
Це російський проект, який був створений у 2003 році та активно проіснував до 2010 року. З того часу інформація на ресурсі не оновлюється, але він не втратив своєї користі за рахунок великої бібліотеки.

Як це можна використати

Зміст сайту передбачає такі корисності:

• найбільш повний класифікатор рослин і тварин з детальним описом, класів та видів;
  • класифікатор видів та конкретних тварин, які занесені до міжнародної Червоної книги;
  • добірка природоохоронних територій світу з детальним описом;
  • лінійка «Тварини в цифрах», в якій зібрана неймовірна кількість цікавих фактів стосовно тварин;
  • рядок алфавітного пошуку, за яким можна знайти відомості щодо найрізноманітніших рослин та тварин, з'ясувати їх приналежність до різних класів, родів і підвидів та виділити особливості їх існування;
  • тести для перевірки знань.

Отже цей сайт можна використовувати в якості ресурсу для підготовки до уроків, ЗНО, пошуку цікавої інформації для доповідей або для перевірки знань.

«Научпок» та «Цікава наука»: короткі пізнавальні відео-замальовки з біології

Часто перед вчителями постає питання, як на уроці переключити увагу учнів у цікавий спосіб після важкої роботи або як опанувати матеріал теми поза підручником і конспектуванням. Вважаємо, що перегляд коротких наочних відеозамальовок за темою вивчення – вдалий варіант захопити школярів та мотивувати до навчання.

«Цікава наука» – українськомовний youtube-канал, на якому представлена добірка пізнавальних відеосюжетів, адаптованих з іноземних джерел під україномовного користувача. Відеофрагменти, що представлені в кожній папці на плейлисті, зрозуміло і цікаво пояснюють, що і як влаштовано.

Кожна серія присвячена розповіді про певний біологічний процес чи явище. Тривалість серії 3-7 хвилин.

«Научпок» – російськомовний youtube-канал, аналогічний за змістом, що і «Цікава наука». Однак цей канал має 2 переваги: серії в добірках створені в авторською групою каналу, а не запозичені з англомовних джерел, а їх кількість у кілька разів перевищує представлені добірки на каналі «Цікава наука».

Чия розробка:
«Цікава наука» – український проект, на меті якого є розвиток і підтримка зручного доступу українськомовних користувачів до науки. Тому на каналі представлені іноземні науково-популярних відео з українським перекладом. Проект існує з 2016 року.

«Научпок» – російський проект, а межах якого створюються власні мультиплікаційні відео, присвячені певним питанням з життя людини, або з поясненням влаштування біологічних процесів. Канал існує з 2013 році, наразі кількість його підписників становить майже 200 тис. осіб.

Як це можна використати:
 Зміст матеріалу в цих замальовках викладається максимально доступно, а форма пояснення – динамічна та яскрава.

Отже, сподіваємося, що наша добірка не залишить наших вихованців байдужими! А ці інтернет-ресурси дозволять дітям по-новому поглянути на науку біологію, допоможуть підвищити зацікавленість до вивчення предмету та стануть корисними при підготовці до ЗНО!